مقالات و خواندنی ها

Rss
نویسنده: admin منتشر شده در: مقالات و خواندنی ها تعداد بازدید ها: 682 نظرات: 0
امروزه چرم های طبیعی و مصنوعی در طرح ها و رنگ های مختلف تولید می شوند و افراد می توانند مطابق با سلیقه خود از رنگ های مختلف و متنوع استفاده کنند. هنر چرم دوزی یکی از هنرهای دستی است که به ابزار خاص و  زیادی احتیاج ندارد و می توان با دقیت و بهره گیری از سلیقه و همچنین تهیه وسایل موردنیاز چرم دوزی و صرف کمی وقت، یک کیف چرم دست دوز زیبا با سلیقه دلخواه درست کرد.
ادامه مطلب
نویسنده: admin منتشر شده در: مقالات و خواندنی ها تعداد بازدید ها: 459 نظرات: 0
عسل  زرشك و عسل عناب از شهد كلهاي درختان زرشك و عناب خراسان جنوبي است در ارديبهشت و خرداد ماه بدست  مي ايد. عسل زرشك خالص و طبیعی در بهار و قبل از عسل عناب معطر و روح افزا برداشت می شود و به رنگ قهوه ای تیره مایل به سیاه است. عسل عناب خوسف به رنك قهوه اي كهربايي است که داراي غلظت و خلوص و کیفیت و مزه عالی مي باشد. 
ادامه مطلب
نویسنده: admin منتشر شده در: مقالات و خواندنی ها تعداد بازدید ها: 554 نظرات: 0
درختچه تیغ دار ‌زرشک  به اندازه ۱ تا ۵ متر رشد می کند. انتهای بهار و ابتدای تابستان زمان شکوفه دادن بوته زرشک است. چوب درختچه زرشک به رنگ قرمز، قهوه‌ای یا زرد بوده و برگ‌های آن بیضی شکل با دندانه‌های تیز و میوه قرمز رنگ بیضوی شکل و ترش مزه‌است. این گیاه بومی مناطق معتدل و نیمه استوایی اروپا، آسیا، آفریقا و آمریکا است.
ادامه مطلب
نویسنده: admin منتشر شده در: مقالات و خواندنی ها تعداد بازدید ها: 467 نظرات: 0
عسل یکی از قدیمی ترین و نخستین شیرین کننده هایی است که انسان بدوی طعم آن را چشیده است. واژه عسل یک کلمه عربی است که در فارسی به آن انگبین می گویند. عسل طبیعی عبارت است از شهد گل هایی که زنبور عسل آن را مکیده و به کندو منتقل می کند. عسل طبیعی انواع مختلفی دارد و به نام گلهای مختلفی که از آن به دست آمده  شناخته میشود.
ادامه مطلب
نویسنده: admin منتشر شده در: مقالات و خواندنی ها تعداد بازدید ها: 1137 نظرات: 0
اصفهان یکی از قطب های اصلی صنایع دستی ایران محصوب می شود. شاید همه ما شاید یک بار گذرمان به بازارهای زیبای میدان نقشه جهان افتاده و از تنوع محصولات صنایع دستی در شهری که به حق نصفه جهانش نامیده اند بهره برده ایم و یادگاری برای تحفه سفر خریده ایم. استان اصفهان، استانی است در میانهء ایران با مرکزیت شهر اصفهان .این استان با مساحتی حدود ۱۰۵٬۹۳۷ کیلومتر مربع بین ۳۰ درجه و ۴۳ دقیقه تا ۳۴ درجه و ۲۷ دقیقه عرض شمالی خط استوا و ۴۹ درجه و ۳۶ دقیقه تا ۵۵ درجه و۳۱ دقیقه طول شرقی نصف النهار گرینویچ قرار دارد. استان اصفهان که در مرکز ایران واقع شده‌است
ادامه مطلب
نویسنده: admin منتشر شده در: مقالات و خواندنی ها تعداد بازدید ها: 1135 نظرات: 0
اصفهان همیشه از مراکز مهم صنعت قلمزنی‌ ایران بوده‌ و هست و بیشترین‌‌تعداد کارگاه‌های صنایع‌ دستی اصفهان را کارگاه‌های قلمزنی‌ مس‌ و برنج‌ تشکیل می‌دهند و ‌تعداد شاغلین این‌ رشته نسبت به‌ سایر رشته‌ها زیادتر است‌.
ادامه مطلب
نویسنده: admin منتشر شده در: مقالات و خواندنی ها تعداد بازدید ها: 495 نظرات: 0
روغن زیتون طبیعی دارای اسیدهای چرب غیر اشباع  (MUFA) و سرشار از آنتی اکسیدان می باشد که باعث طول عمر انسان و کاهش بیماری های قلبی  و عروقی می شود. بنابراین مصرف آن به جای روغن های اشباع  فواید بسیاری برای سلامتی دارد: تولید روغن زیتون با کیفیت ممتاز به مسائل متعددی از قبیل فصل برداشت، کارخانه، شیوه روغن کشی و شیوه انتقال به کارخانه و زمان بین برداشت محصول تا استحصال روغن که عموما باید از  48 ساعت تجاوز نکند، وابسته است .


ادامه مطلب
16 May / 2017

اکسیر سلامتی

نویسنده: a.salehi منتشر شده در: مقالات و خواندنی ها تعداد بازدید ها: 382 نظرات: 0
یک عدد سیب رنده شده + نصف استکان عرق بیدمشک طبیعی + یک قاشق غذاخوری گلاب خالص + یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی رو با هم مخلوط کنید و نوش جان کنید.
ادامه مطلب