نویسنده: admin منتشر شده در: مقالات و خواندنی ها تاریخ ایجاد: 2016-01-19 تعداد بازدید ها: 1107 نظرات: 0
برای بهبود سیستم ایمنی استفاده روزانه از عسل و دارچین باعث حفاظت بدن از باکتری و ویروس می شود. عسل، محتوی مقدار زیادی ویتامین و آهن می باشد و بدن را مقاوم می کند. برای درمان سوء هاضمه  قبل از هر وعده غذا، پودر دارچین را روی 2 قاشق غذاخوری عسل بریزید. این کار باعث می شود که اسید معده ترشح شود و غذای وارده به معده را هضم کند و از سوء هاضمه جلوگیری کند.
مخلوط عسل طبیعی و ادویه معطر دارچین درمان کننده بسیاری از بیماری ها در زمان گذشته بوده و امروزه نیز در طب سنتی کاربرد فراوان دارد. یکی از ویژگی های مهم عسل خاصیت میکروب کشی  و آنتی باکتریال است. عسل ضد عفونی کننده ای طبیعی است که هزاران سال پیش نیز برای مومیایی و سالم نگه داشتن بدن مردگان از موم آن استفاده میشد. تحقیقات انجام شده در سال های اخیر نشان می دهد که گذاشتن عسل طبیعی بر روی زخم ها مانع عفونت می شود. از آنجایی که عسل حاوی مواد آنتی باکتریال است بخوبی باعث بهبود زخم ها می شود. چهار پنجم وزن عسل طبیعی را کربوهیدرات تشکیل می دهد و بقیه آن عبارت است از: انواع پروتئین و املاح معدنی، عناصر معطر، آنزیم ها و ویتامین ها، گرده گل و آب. هر 100 گرم عسل 330 کیلو کالری انرژی تولید می کند. لذا عسل، غذایی مقوی و انرژی زاست و به کمک دیاستازهایش چربی های اطراف قلب را آب می کند. به همین دلیل مصرف آن به سالخوردگان و بیماران قلبی توصیه می شود.
عسل و دارچین درمان کننده بیماری های فراوانی در زمان قدیم و حال می باشد. امروزه دانشمندان بر این عقیده هستند که عسل با وجودی که شیرین است، اما اگر در مقدار معین مصرف شود حتی برای بیماران دیابتی هم مضر نیست. مجله کانادائی Weekly World در مقاله ایتعداد 95 نوع بیماری که توسط عسل و دارچین درمان شده اند را نام برده است (برای دیدن متن مقاله به اینجا رجوع کنید). در این مقاله با عسل و دارچین، درمان کننده بسیاری از بیماری ها آشنا می شویم.
یک قسمت عسل را در 2 قسمت آب ولرم حل کرده و به آن 1 قاشق چای خوری پودر دارچین بیافزایید. خمیر حاصله را برای درمان دردهای مفاصل روی محل درد به آرامی بمالید. درد در مدت زمان کوتاهی التیام خواهد یافت. همچنین بیماران دچار ورم مفاصل می توانند، 1 فنجان آب داغ را با 2 قاشق عسل و 1 قاشق چای خوری پودر دارچین مخلوط کرده و بنوشند. این عمل را هر روز باید انجام دهند تا بیماری شان معالجه شود.
برای درمان و کاهش ریزش مو قبل از حمام کردن، 1 قاشق غذاخوری عسل به همراه با 1 قاشق چای خوری پودر دارچین مخلوط کرده و روی سر خود بمالید و 5 - 15 دقیقه صبر کنید و سپس موهای خود را بشوئید.
برای درمان عفونت مثانه 2 قاشق غذاخوری عسل به همراه با 1 قاشق چای خوری پودر دارچین را در 1 لیوان آب گرم حل کرده و آن را بنوشید. این روش باعث می شود که میکروب های مثانه را از بین برود.
برای کاهش کلسترول خون 2 قاشق غذاخوری عسل به همراه با 3 قاشق چای خوری پودر دارچین را در مقداری برابر 2 لیوان چای حل کرده و آن را بنوشید. تحقیقات اخیر نشان داده است که مصرف عسل خالص در درمان بیماران مبتلا به کلسترول بسیار مفید است.
برای کاهش اثرات سزماخوردگی به مدت 3 روز از مخلوط 1 قاشق غذاخوری عسل گرم با 4/1 قاشق چایخوری پودر دارچین استفاده کنید. این روش برای درمان سرفه مزمن، سرماخوردگی و سینوزیت به کار می رود. عسل محتوی مواد مفید طبیعی است و به این ترتیب از آنفلوآنزا و سرماخوردگی جلوگیری می کند.
برای درمان دردهای معده مخلوط عسل و پودر دارچین، درمان کننده درد معده، زخم معده و نفخ می باشد.
برای بهبود سیستم ایمنی استفاده روزانه از عسل و دارچین باعث حفاظت بدن از باکتری و ویروس می شود. عسل، محتوی مقدار زیادی ویتامین و آهن می باشد و بدن را مقاوم می کند.
برای درمان سوء هاضمه  قبل از هر وعده غذا، پودر دارچین را روی 2 قاشق غذاخوری عسل بریزید. این کار باعث می شود که اسید معده ترشح شود و غذای وارده به معده را هضم کند و از سوء هاضمه جلوگیری کند.
برای افزایش طول عمر نوشیدن چای با عسل و پودر دارچین از بین برنده پیری زودرس می شود. 4 قاشق غذاخوری عسل و 1 قاشق پودر دارچین را در 3 فنجان آب حل کرده و بجوشانید و مانند چای میل کنید. 4-3 بار در روز به مقدار 4/1 فنجان بنوشید تا پوستی لطیف و نرم داشته باشید.
کاهش وزن: 1 فنجان آب ،عسل و پودر دارچین را هر روز و قبل از صبحانه با معده خالی بنوشید. اگر مخلوط گفته شده را هر روز بنوشید، از تجمع چربی در بدن جلوگیری کرده و باعث کاهش وزن می گردد.
سرطان عسل و دارچین، درمان کننده سرطان های معده و استخوان شناخته شده است. برای 1 ماه و 3 بار در روز، 1 قاشق غذاخوری عسل با 1 قاشق چای خوری پودر دارچین را برای جلوگیری از سرطان مصرف کنید.
گرسنگی: مطالعات اخیر نشان دهنده این است که شکر عسل نه تنها مضر نیست، بلکه بسیار مفید می باشد. مقدار مساوی از عسل و دارچین جلوی گرسنگی را می گیرد. 2/1 قاشق غذاخوری عسل در 1 لیوان آب و مقدار کمی پودر دارچین، باعث می شود که سر زنده تر و دارای انرژی بیشتر باشید.
برچسب ها:

ارسال نظر

کپچا