درباره سایت الکسا Alexa

تقلب در آلکسا با هدف افزایش بازدید

حتما شما هم برخی تبلیغات را که با آب و تاب اعلام می کنند می تواند آمار الکسای سایت شما را بالا ببرند دیده یا شنیده اید
این قبیل افراد هراز گاهی روش جدیدی برای دور زدن آلکسا پیدا می کنند و سعی می کنند از اون طریق ترافیک نمایش داده شده در آلکسا را  بهبود دهند از آن طرف هم متخصصان سایت آلکسا بیکار ننشسته ترفند های جدیدی برای خنثی کردن این تقلب ها در پیش می گیرند
همین پروسه تقلب توسط سایتهای جاعل آلکسا و رفع مشکل توسط متخصصان آلکسا موجب ارتقای ارزش آماری آلکسا شده است
و هرچه که به جلوتر می رویم با ا دامه این روند آمار آلکسا هم معتبرتر و سالمتر می شود
تا آن حد که الان دیگر با توجه به معیارهای بسیار متعددی که آلکسا در الگوریتم انالیز خودش جای داده تا جلوی هرگونه تقلب را بگیرد بیشتر قابل اطمینان شده .
این ساز و کار آلکسا آنقدر پیچیده است که حتی با دانستن آن نتوان از آن عبور کرد و با این اوصاف هم صلاح ندیدیم که این سازوکار را به قلم دربیاورم
تنها همین قدر اشاره کنم که اگر شما بیاید مثلابر روی 100 کامپیوتر آلکسا نصب کنید و با 100 آی پی متفاوت سایت خود را فراخوانی کنید
شاید باورش برایتان سخت و حتی غیر ممکن باشد که آلکسا باز هم متوجه تقلب شما می شود
یعنی شما با صرف هزینه سنگین استفاده ار این 100 کامپیوتر متصل شده به کانکشن های مختلف(= 100 آی پی مستقل برای هر کامپیوتر ) هم نمی توانید آلکسا را دور بزنید پس با قاطعیت می توان گفت که تقلب آلکسا ماندگاری ندارد
اما هنوز یک روش تقلب هست که آلکسا نتوانسته از کمندش خارج شود و همین باعث شده که سلامت آماری آلکسا زیر سوال برود تقلبی که متاسفانه ساخته و داشته؟ یک گروه ایرانی است که با وجود سادگی اجرا و هویدا شدن آن بر همه با کمال تعجب هنوز آلکسا راه کار برخورد با آن را پیدا نکرده است
برای من عجبی است که چطور آلکسا با وجود این همه الگوریتم پیچیده حریف این تقلب به ظاهر ساده نشده است
این روش که در سایت ویکی هم به آن اشاره شده است روش پاپ آپ نام دارد
در ویکی این روش تقلب به اینصورت توضیح داده شده است
باتوجه به اینکه در ایران بسیاری از مدیران سایت‌ها برای تبلیغ محصولات و وبسایت خود از رتبه و آمار الکسا برای انتخاب وبسایت تبلیغ کننده استفاده می‌کنند، از چند سال گذشته روش‌هایی برای افزایش دروغین رتبه الکسا به وجود آمده است. روش پاپ آپ هرچند از رتبه سایت مبدا می‌کاهد اما رتبه سایت تبلیغ شده را به شکل کاذب بهبود می‌بخشد.
(البته قسمت آخر جمله یعنی: روش پاپ آپ هرچند از رتبه سایت مبدا می‌کاهد اما رتبه سایت تبلیغ شده را به شکل کاذب بهبود می‌بخشد.
نمی تواند درست باشد چون این ملاک را برای گوگل داریم اما در آلکسا چنین چیزی را من در جای دیگر نه شنیده ام و نه خوانده ام و شاید منظور نگارنده از رتبه  فقط ارزش بوده است)
گفتم برای من عجیب است که آلکسا راه کار مبارزه با آین نوع تقلب را در پیش نگرفته  چرا که به نظر من آلکسا می تواند با بروز رسانی تولبار خود و افزودن popup blocker  هوشمند پاپ های از این دست را مهار کند کاری که متاسفانه هنوز نشده
اما این تقلب چه بلایی بر سر وب ایران آورده است
بلایی که دردسرساز شده است یعنی شما بر روی  لینک های داخل صفحه عمده سایت های ایرانی کلیک که می کنید یک دفعه چندین صفحه بصورت پاپ آپ باز می شود و شما را منزجر می کند
امیدوارم آلکسا ترفندی برای شناسایی تقلب این قبیل سایت ها بکند تا وب ایران هم از این حالت خارج شود
(مثل مشکلی که یکی دو سال پیش با سایت های اسپمر گوگل داشتیم که با اصلاح الگوریتم گوگل دست و پای این سایت ها که عمده صفحات جستجوی گوگل را گرفته بودند جمع شد
اما اطمینان داشته باشید حتی اگر آلکسا هم نخواهد فکری برای این نوع تقلب بکند  خود مرورگرها فکری برای این موضوع خواهند کرد

****************************************************************************************


درباره سایت الکسا Alexa

درباره سایت الکسا Alexa

الکسا یک وب سایت معتبردرسطح بین المللی می باشدویکی اززیرمجموعه های شرکت بزرگ آمازون (Amazon.com)است که با لحاظ کردن معیارها وپارامترهای مختلف وهمچنین وب سایتها،اقدام به رتبه بندی(rank))سایت مینماید.این رتبه بندی(rank)از25میلیون ممکن است آغازوبه عدد1ختم خواهدشدوهرقدربتوان ازعدد25میلیون فاصله گرفت وبه عدد کمتری رسید،رتبه وب سایت شما جایگاه بهتر وبالاتری خواهدداشت.

سایت الکسا همانند سایتهای گوگل و یاهو دارای نوارابزار مخصوص(Toolbar ) به خود می باشد که کاربران میتوانند با نصب آن، ازامکانات سایت الکسا استفاده نمایند. یکی ازکارهاییکه این نوارابزار(Toolbar )انجام میدهد،این است که تمام بازدیدهایی راکه کاربرانجام میدهدرا به سایت الکسا گزارش می دهد.

سایت الکسا با توجه به این گزارشها،آمارترافیک سایتها و رتبه جهانی آنها وهمچنین رتبه آنهادربین سایتهای یک کشوررا مشخص وارائه می کند.با نصب نوارابزار(Toolbar ) درپایین مرورگررتبه سایت(rank)ونمودارآماری سایت مربوطه نمایان ومشخص می شود.

 سایت الکسا طی فعالیتهای مستمرخودتوانسته جایگاه خوبی برای رتبه بندی (rank)پایگاههای اینترنتی اخذوآمارقابل اعتمادی راارائه کندکه کاربران معمولابرای نشان دادن اعتبارسایت خود، به رتبه بندی (rank)سایت الکسااستفاده می کنند.

سایت الکسا تاکیدزیادی روی تعدادمطالب درج شده، تعداد صفحات بازدید شده وبخصوص تعداد بازدیدکننده‌های سایت داردکه در رتبه بندی(rank)الکسا تاثیرگذاراست.

سایت الکسا قابلیت های زیادی برای دریافت انواع گزارشات در مورد وب سایت های متفاوت راداردکه خلاصه ای ازآنرا می توان اشاره کرد:

-آمارتعداد بازدیدکنندگان سایت
-آمارتعداد بازدید صفحات سایت
-رتبه سایت شما در میان سایت های جهان
-رتبه سایت شما در میان کلیه سایت های ایرانی
-آمار مربوط به بازدیدهای موفق کاربران سایت
-آمار واژه ها و کلمات کلیدی که سایت با آنها جستجو شده
- آمارمربوط به جنسیت بازدیدکنندگان
-خطا و اشکالات مربوط به لینک های داخلی سایت شما
-تعداد سایت هائی که لینک سایت شما در آن قرار دارد
نکاتی برای افزایش رتبه سایت در الکسا
دراین بخش شیوه هایی برای افزایش رتبه سایت در(Alexa) ارائه شده است که با رعایت آنها می توانید رتبه الکسا وب سایت خود را افزایش دهید.

1-نوار ابزار الکسا را نصب کنید و سایت یا وبلاگ خود را به عنوان صفحه خانگی مرورگر خود قرار دهید.

2-اسکریپت ویجت را در وب سایت خود نصب کنید. برای این منظور باید کدی را از وب سایت آلکسا دانلود کنید و در مستر وب سایت خود قرار دهید که میزان پیشرفت وب سایت شما را در الکسا نشان دهد.

3-ابزار رتبه الکسا را در وب سایت خود قرار دهید. این باعث دریافت تعداد قابل توجهی کلیک روزانه می شود و هر کلیک به منزله یک بازدید کننده به شمار می رود حتی اگر کاربر از نوار ابزار الکسا استفاده نکرده باشد.

4-دیگران را به استفاده از نوار ابزار الکسا تشویق کنید زیرا از این طریق تعداد بازدیدکنندگان سایت افزایش می یابد و روی رتبه الکسا تأثیر مثبت می گذارد.
5-از دوستان بخواهید که برای پروفایل وب سایت شما در الکسا، نظر و امتیاز بدهند. این به طور مستقیم بر روی رتبه تأثیر گذار نیست اما به هر حال ممکن است کمک کند.

6-مقالات و مطالب جدیدی که مخاطبان زیادی دارند منتشر کنید زیرا این کار نه تنها ترافیک سایت شما را بهبود می بخشد بلکه موجب افزایش رتبه الکسا می شود.
7-در سایت های پر بازدید عضو شوید زیرا تعداد بازدید کننده را افزایش می دهد و به طور حتم این بر روی افزایش رتبه الکسا تأثیر مثبتی می گذارد.

8-اطلاعات سایت خود را بروز کنید چون الکسا نیز همانند گوگل به وب سایت هایی که به طور منظم به روز می شوند رتبه بیشتری می دهد.
9-از تبلیغات کلیکی استفاده کنید.در موتورهای جستجو مثل گوگل تبلیغات بدهید یا به دنبال عباراتی باشید که بیشتر جستجو می شوند تا بازدیدکنندگان بیشتری جذب نمایید.

برای اینکه از اطلاعات و رتبه سایت خوددرالکسا مطلع شوید به این آدرس مراجعه کنید:   Alexa.com