مقالات مرتبط



انواع روغن زیتون را بشناسیم

روغن زیتون طبیعی دارای اسیدهای چرب غیر اشباع  (MUFA) و سرشار از آنتی اکسیدان می باشد که باعث طول عمر انسان و کاهش بیماری های قلبی  و عروقی می شود. بنابراین مصرف آن به جای روغن های اشباع  فواید بسیاری برای سلامتی دارد: تولید روغن زیتون با کیفیت ممتاز به مسائل متعددی از قبیل فصل برداشت، کارخانه، شیوه روغن کشی و شیوه انتقال به کارخانه و زمان بین برداشت محصول تا استحصال روغن که عموما باید از  48 ساعت تجاوز نکند، وابسته است . شیوه شناخت روغن زیتون خالص فرابک: چهار اصل مهم را در زمان تهیه و خرید روغن زیتون فرابکر فراموش نکنید . . . ادامه مطلب»»


آشنائی با انواع عسل تولیدی خراسان جنوبی

عسل  زرشك و عسل عناب از شهد كلهاي درختان زرشك و عناب خراسان جنوبي است در ارديبهشت و خرداد ماه بدست  مي ايد. عسل زرشك خالص و طبیعی در بهار و قبل از عسل عناب معطر و روح افزا برداشت می شود و به رنگ قهوه ای تیره مایل به سیاه است. عسل عناب خوسف به رنك قهوه اي كهربايي است که داراي غلظت و خلوص و کیفیت و مزه عالی مي باشد. انواع عسل تولید شده در خراسان جنوبي به دليل خشكي هوا و شرايط اقليمي این استان از غلظت بالايي برخوردار است. در حالي كه استاندارد طبيعي قند عسل 5 درصد مي باشد ميزان ساكاروز عسل هاي توليدي استان كمتر از يك درصد است كه بر كيفيت عسل استان خراسان جنوبی افزوده است . . . . ادامه مطلب »»


چرا روغن زیتون بخوریم

خواص جادویی نهفته در روغن زیتون به گونه ایست که تنها گذر زمان و پیشرفت علم می تواند از راز نهفته در آن پرده بردارد. روغن میوه زیتون یکی از فراورده های بی نظیریست که طبیعت به انسان هدیه داده. سالیان درازیست که بشر از میوه  درخت زیتون روغنی شگفت انگیز استخراج می کند که سلطان روغن های گیاهی نام گرفته است.  روغن زیتون علاوه بر مصرف خوراکی در تهیه مواد آرایشی و بهداشتی، صابون وصنایع دارویی استفاده می شود. شاید شگفت آورترین نکته روغن زیتون آن است که خوردن یک قاشق روغن زیتون در روز میتواند از بروز بسیاری از مشکلات جسمانی جلوگیری کند. به طوری که حتی در روایتی از پیامبر گرامی اسلام آمده است زیتون بخورید و روغن آن را به بدن بمالید که هفتاد مرض را شفا می بخشد. . . . ادامه مطلب »»


آیا میدانید های عسل طبیعی

عسل یکی از قدیمی ترین و نخستین شیرین کننده هایی است که انسان بدوی طعم آن را چشیده است. واژه عسل یک کلمه عربی است که در فارسی به آن انگبین می گویند. عسل طبیعی عبارت است از شهد گل هایی که زنبور عسل آن را مکیده و به کندو منتقل می کند. عسل طبیعی انواع مختلفی دارد و به نام گلهای مختلفی که از آن به دست آمده  شناخته میشود. جالب است بدانید برای تهیه یک کیلوگرم عسل، زنبور ها باید شهد 20.000.000  گل را جمع آوری کرده و به کندو حمل کنند. عجیب تر  این که زنبور عسل خاصیت "ثابت گلی" دارد، یعنی تا وقتی که مشغول جمع آوری شهد یک گل است، روی سایر گل ها نمی نشیند. یکی از ویژگی های مهم عسل خاصیت میکروب کشی  و آنتی باکتریال  است. عسل ضد عفونی کننده ای طبیعی است. . . . ادامه مطلب »»


جایگاه عسل در قرآن کریم و روایات

پیامبران بزرگ الهی به شهد عسل علاقه فراوان داشتند و آن را به عنوان یکی از ارزاق طیبه ی الهی و مائده بهشتی مورد توجه قرار می دادند و هنوز هم بعضی عسل را شربت انبیا می‏نامند. خداوند متعال عسل را شفا بخش و روزی حلال را برای بشر گوارا معرفی فرمود. امام صادق علیه السلام فرمودند: پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله عسل را خیلی دوست می‏داشتند و فرمود: برشما باد دو شفا عسل و قرآن. پیامبر اکرم (ص) در حدیثی میفرمایند: بوی خوش عسل نگاه کردن به سبزی چمن و سوارکاری موجب نشاط و طراوت میگردد. همچنین ایشان در حدیثی دیگر می فرمایند: هر کس با توجه به آن چه در قرآن کریم درباره شفادهندگی عسل ذکر شده در هر ماه یک  . . . ادامه مطلب »»


معجزه ای به نام عسل و دارچین

مخلوط عسل طبیعی و ادویه معطر دارچین درمان کننده بسیاری از بیماری ها در زمان گذشته بوده و امروزه نیز در طب سنتی کاربرد فراوان دارد. یکی از ویژگی های مهم عسل خاصیت میکروب کشی  و آنتی باکتریال است. عسل ضد عفونی کننده ای طبیعی است که هزاران سال پیش نیز برای مومیایی و سالم نگه داشتن بدن مردگان از موم آن استفاده میشد. تحقیقات انجام شده در سال های اخیر نشان می دهد که گذاشتن عسل طبیعی بر روی زخم ها مانع عفونت می شود. از آنجایی که عسل حاوی مواد آنتی باکتریال است بخوبی باعث بهبود زخم ها می شود. چهار پنجم وزن عسل طبیعی را کربوهیدرات تشکیل می دهد و بقیه آن عبارت است از: انواع پروتئین و املاح معدنی، عناصر معطر، آنزیم ها و ویتامین ها، گرده گل و آب. هر 100 گرم عسل 330 کیلو کالری انرژی تولید می کند. . . . ادامه مطلب »»


عناب را بهتر بشناسیم

میوه ابن گیاه که همان عناب  با نام علمی Jujube شناخته می شود خوراکی است و دارای خواصی معجزه آساست. عناب  از نظر اندازه و ظاهر حدود 2 یا 3 سانتیمتر درطول است. وقتی میوه عناب  کال و نارس است لغزان و سبز بوده و طعمی شبیه سیب دارد. هسته این میوه نیز سخت و مخروطی شکل است. هنگامی که میوه عناب  می رسد به رنگ قرمز جگری یا شبیه رنگ زنگ زدگی برمی گردد و سپس چروکیده می‏شود. میوه عناب   در ظاهر شبیه به خرماست به همین دلیل خرمای قرمز نیز نامیده می شود. عناب  را خرمای چینی نیز می‏نامند. یک درخت عناب  می‏تواند بیش از 300 سال باقی بماند. عناب  بیش از 4000 سال است که توسط انسان برای میوه و مخصوصا خواص دارویی کشت شده است . . . ادامه مطلب »»


آنچه درباره زرشک نمی دانیم

درختچه تیغ دار ‌زرشک  به اندازه ۱ تا ۵ متر رشد می کند. انتهای بهار و ابتدای تابستان زمان شکوفه دادن بوته زرشک است. چوب درختچه زرشک به رنگ قرمز، قهوه‌ای یا زرد بوده و برگ‌های آن بیضی شکل با دندانه‌های تیز و میوه قرمز رنگ بیضوی شکل و ترش مزه‌است. این گیاه بومی مناطق معتدل و نیمه استوایی اروپا، آسیا، آفریقا و آمریکا است. زرشک در دو نوع دانه دار و بی دانه در طبیعت رشد میکند که میوه نوع دانه دار آن بیشتر مصرف درمانی در طب سنتی و اسلامی دارد. میوه درخت زرشک در ابتدای فصل پاییز به بلوغ و رشد کامل می رسد. انتهای مهر و آبان ماه زمان مناسب برداشت میوه زرشک است. غنچه‌های زرد رنگ زرشک در فصل پاییز رنگ قرمز گیلاسی به خود می‌گیرند. خراسان بزرگ در ایران  پهناور بزرگترین . . . ادامه مطلب»»


خواص زرشک در طب اسلامی و سنتی

درختچه تیغ دار ‌زرشک  به اندازه ۱ تا ۵ متر رشد می کند. انتهای بهار و ابتدای تابستان زمان شکوفه دادن بوته زرشک است. چوب درختچه زرشک به رنگ قرمز، قهوه‌ای یا زرد بوده و برگ‌های آن بیضی شکل با دندانه‌های تیز و میوه قرمز رنگ بیضوی شکل و ترش مزه‌است. این گیاه بومی مناطق معتدل و نیمه استوایی اروپا، آسیا، آفریقا و آمریکا است. زرشک در دو نوع دانه دار و بی دانه در طبیعت رشد میکند که میوه نوع دانه دار آن بیشتر مصرف درمانی در طب سنتی و اسلامی دارد. میوه درخت زرشک در ابتدای فصل پاییز به بلوغ و رشد کامل می رسد. انتهای مهر و آبان ماه زمان مناسب برداشت میوه زرشک است. غنچه‌های زرد رنگ زرشک در فصل پاییز رنگ قرمز گیلاسی به خود می‌گیرند. خراسان بزرگ در ایران  پهناور بزرگترین منطقه تولید زرشک در دنیا است. . . . ادامه مطلب »»


خواص شگفت انگیز عسل طبیعی

عسل طبیعی همیشه به عنوان  غـذایی سالم و پر فایده مورد استفاده انسان بوده است و نقل است که خداوند دو ماده را صرفاً به عنوان غذا آفریده: شیر و عسل. صرف نظر از جنبه غذایی برخی فرآورده های زنبورعسل ، این ماده بی نظیر گسترده ترین و پرمصرف ترین داروی طب سنتی ایران است، و تنها داروی مادی مورد اشاره در قرآن مجید است . عسل همواره یکی محبوب‌ترین خوراکی‌های آشپزی و در عین حال داروی تسکین بسیاری از بیماری‌ها بوده است. در سرتاسر کره خاکی نیاکان ما از مزایای عسل به خوبی آگاه بودند. نخستین کاربردهای شناخته شده عسل در درمان‌های دارویی به حدود ۴۰۰۰ سال پیش بر روی لوحه‌های سنگی بر جای مانده از اقوام سومری باز می‌گردد. عسل تقریبا حدود ۳۰٪ از درمان‌های دارویی سومریان را در بر می‌گرفت. . . . ادامه مطلب »»