توصیه امام رضا به مصرف سویق

ابراهیم بن بسطام به نقل از مردی مروی گفت: امام رضا علیه السلام فردی را نزد من فرستاد و سویق خواست. مقداری سویق مرطوب برای ایشان فرستادیم. حضرت آن را نزد من برگرداند و فرمود: هرگاه ناشتا، سویق خشک خورده شود حرارت بدن و تلخه زرداب را کم می‌کند و هرگاه مرطوب باشد چنین تاثیری نخواهد داشت. آرد پخته شده سویق نامیده می‌شود و در روایات غذای پیامبران شمرده شده است. سویق انواع مختلف دارد مانند سویق حبوبات، سویق عدس، گندم ، جو ، سیب، سنجد؛ سویق اسم عربی آرد تمام خوراکی هاست و  به عرف علمای طب اسلامی  منظور بو داده ‌اوست و شرط دانسته اند که بعد از بو دادن حبوبات یکبار با آب گرم و یکبار با آب سرد بشویند و آنگاه آرد کنند.
سویق از دیدگاه روایات آنقدر مهم و با ارزش است که علامه مجلسی(ره) در کتاب شریف بحارالانوار ج63 یک باب را به این محصول با برکت اختصاص داده است (باب الأسوقه و أنواعها) و از جمله آن احادیث: سویق خوراک انبیا و مرسلین است، سویق درمان هفتاد بیماری است. سویق چقدر پر برکت است
سویق جو و گندم جهت تسکین التهاب و تشنگی و تب های حار و امراض اطفال و تقویت بدن ایشان بسیار مؤثّر و نافع است. سویق میوه ها، آنچه خشک کرده و بو داده جهت اسهال و حرارت و غلیان خون و سویق کنار و انار و سیب ترش و به ترش مبرّد و مسکّن حرارتند. سویق، چه نیکو خوراکی است! اگر گرسنه باشی، سیر می‌کند و اگر سیر باشی، غذایت را گوارش می‌دهد. ابوهاشم جعفری گفت: نزد امام رضا (علیه السلام) بودم که بسیار تشنه شدم ولی از شکوه و جلال حضرت نتوانستم درخواست آب کنم. حضرت، درخواست آب کرد و جرعه ای از آن نوشید.
سپس حضرت فرمود: ای اباهاشم! بنوش که سرد و گواراست. پس از آن آب نوشیدم ولی دوباره تشنه شدم. حضرت نگاهی به خدمتکار انداخت و فرمود: شربتی از آب و سویق و شکر بیاور! سپس به او فرمود: سویق و شکر را اندکی مرطوب کن و بیاور! و سپس فرمود: ای اباهاشم! بنوش که رفع عطش می‌کند. علی بن سلیمان گفت: نزد امام رضا (علیه السلام) مشغول خوردن کله پاچه بودیم که حضرت سویق خواست. گفتم: من سیر شده‌ام. حضرت فرمود: مقداری کمی از سویق، کله پاچه را هضم می‌کند و دوای آن می‌باشد.
امام صادق علیه السلام:
سویق عدس؛ تشنگی را از میان می برد، معده را تقویت می کند، درمان هفتاد درد در آن است، صفرا را خاموش می کند، درون را سردی می بخشد، موقع سفر از شما دور نباشد. برای خانمی که از شدت خونریزی حیض به حالت مرگ رسیده بود، فرموند: سویق عدس به او بدهید، پس خورد و خونریزی قطع شد و عافیت یافت و به کسی که اسهال داشت فرمود: سویقی از برنج برگیرد و بخورد، و او اینکار را کرد و شکمش بسته شد.
برای خون دماغ سویق سیب بخورید. اگر دوایی برای مسموم شدن باشد، بهتر از سویق سیب نیست.
برای عقرب و مارگزیدگی سویق سیب بدهید.
امام رضا علیه السلام: سویق، وقتی ۷ بار شسته شود، و ظرف به ظرف شود؛ تب را می برد و دو ساق و قدم ها را نیرومند می کند.
بهترین داروی معلولین و فلج ها.
سویق گندم
آرد گندم را بدون روغن با حرارت غیر مستقیم تفت داده سبوس گندم را مثل همان تفت داده
باهم مخلوط ومصرف کنید. آرد و سبوس باید بسیار آسیاب شوند به اندازه مساوی از هرکدام تفت داده شود مثلا از هرکدام نیم کیلو پس از آسیاب شدن… چاق کننده است و بسیار مناسب کودکان ، زنان باردار و…
سویق جو تقویتیست
اول سبوس جو را تفت دهید سپس آسیاب کنید،
بعد آرد جو را تفت دهید
هر دو بدون روغن تفت دهید
با حرارت غیر مستقیم
اندازه مساوی از هرکدام…
نشانه سویق خوب : هنگام مصرف احساس گرما میکنید مثل اینکه همین الان تهیه شده .
منبع : دراسه فی طب الرسول المصطفی ج۳ العلاج الخاص والوقایه ،آیت الله تبریزیان.
خواص سویق :
۱-سویق چاق کننده ست و استخوان ساز ،
۲-خانم باردار مصرف کند فرزندش معلول بدنیانمی آید .
۳-سویق جو یکی از درمانهای دیابت است.
۴-سویق با شکر برای کودکان مفید است و برای مردان مضر است.
۵-مقداری روغن زیتون روی سویق ریخته شود و مصرف شود افزایش جماع ، نازک کردن وزیباکردن پوست صورت (روغن فقط اضافه شود تفت داده نشود)
۶-با خرما ، شیر ،عسل هم میشود استفاده کرد.
۷-هضم کننده کله پاچه درصورتی که بعد از خوردن کله پاچه مقداری سویق خورده شود.
۸-سویق شسته شده برای تقویت ساق پا مفیداست و لازم (مناسب کسانی که نمیتوانند راه بروند ،فوتبالیستها ، شکستگی استخوان ، پوکی استخوان و…)
فواید بسیاری دارد حتما حتما مصرف شود …
اگر سویق گندم و جو را باهم مخلوط کنید هم تقویت کننده ست هم چاق کننده (بسیار مناسب کودکان ، افراد لاغر ، ضعیف و…)
نحوه مصرف ناشتا دو قاشق غذاخوری مصرف شود.
بیشتر هم میشود مصرف کرد…
محدویت سنی هم در استفاده ش نیست ، از همان روز اول به فرزند میشود داد . البته باشیر قاطی شود و به نوزاد داده شود مقدار کمی ،نه دو قاشق غذاخوری (مثل سرلاک) ضمنا برای کسانی که خستگی زود رس دارند نیز عالیست ، سویق به شرطی که خوب تهیه شده باشد اثرش را دو سه روزه نشان میدهد مخصوصا تقویت خاصیت کنندگی اش را.
تفت دادن آرد حدود ۲ساعت یا بیشتر طول میکشد ولی سبوس کمتر از نیم ساعت تفت داده میشود لذا باید جدا تفت داده شود.
منابع:
کافی۶
طب الرسول المصطفی
طب النبی و طب الایمه
محاسن